עמוד ראשי
search
חפש
poem

about קבוץ עין השופט חיפש דרך להנציח את חבריו, ילדיו, בניו הצעירים והורי-חברים שהלכו לעולמם. רצינו לספר עליהם ולתת לעצמנו את האפשרות להיזכר שוב באנשים המופלאים האלה שהקימו קיבוץ ביזע ודמעות, בכישלונות והצלחות, בחיים שלמים. גם להנציח צעירים שחייהם היו לפניהם ונקטעו. במשך שנים היה נהוג לכתוב דף לזכר חברים שהלכו לעולמם ולאגד אותו באלבום "נזכור". טקסטים אלה נכתבו באיכות ובהקפדה רבה, והציבו לפנינו, העוסקים במלאכה, רף גבוה בנושא ההנצחה. בתחילת שנות ה- 80 חדל אלבום "נזכור" מלהתעדכן. אתר ההנצחה הוא ממשיכו של אלבום "נזכור".

באתר מונצחים חברי עין השופט שהלכו לעולמם, חיילים שנהרגו או מתו בזמן שירותם הצבאי, נפגעי פעולות טרור, ילדים שמתו טרם זמנם ובני קיבוץ שחיו מחוץ לקיבוץ. בהמשך ננציח גם את הורי החברים, אלה שחיו בעין השופט, ואלה שקבורים בבית הקברות המקומי. לכל אחד מהמונצחים דף עם פרטיו אישיים וקורות חייו. בנוסף יש לכל נפטר קישורים לתמונות, מסמכים וסרטי וידאו. המסמכים מכילים הספדים וחומרים נוספים של הנפטר או עליו. התמונות הן מאוסף התמונות הנמצא בארכיון הקבוץ. בכוונתנו לעדכן את האתר מדי פעם, וליצור בו מרכיב מתחדש, לצד המרכיבים הקבועים, ולעודד מבוגרים וצעירים, להיכנס מפעם לפעם ולבדוק מה התחדש.

לאתר צוות מנהל, שאת פרטיו ניתן למצוא מטה. המשפחות תוכלנה להוסיף חומרים בעתיד ע"י שליחתם אלינו בדוא"ל ואנחנו נכינם לאתר. את הקמת האתר, עיצובו, ואת אחזקתו הטכנית ביצע צוות "עכבר הכפר" של עין השופט, בהובלת עינב בריל.

אנו מקווים שאתר ההנצחה יהיה מצבה ראויה לכל יקירנו, הראויים להיות מונצחים. נשמח לקשר ותגובות מקוראינו.
צוות אתר ההנצחה

באוגוסט 2011 הלך לעולמו באופן מפתיע עינב בריל, בונה האתר, והוא בן ארבעים בלבד.
האתר, שעינב היה מעצבו ומזוהה איתו, הפך לזיכרון גם לו.

יצירת קשר להעברת תמונות – עופרה בריל:
יצירת קשר להעברת מסמכים, בקשות לשינויים ועוד – חיה שטראוס, צילה שופר:
משלוח בדואר: אתר ההנצחה-ארכיון קבוץ עין השופט 19237
טל. הארכיון: 04-9035225 פלאפון: 050-6780962

דברי יגאל וילפנד לחנוכת האתר